Az iskola szerepe az egészségmegőrzésben

Az egyetemi tankönyvként is szolgáló monográfia, interdiszciplinárisan írja körül és iskolai perspektívába helyezi az egészségmagatartást. Kiemelten foglalkozik az egészség értelmezésével, valamint a drogfogyasztó magatartással és annak megelőzésével. Kitér a helyi közösségek egészségvédelemben játszott szerepére, kiemelve a közösségben rejlő védőtényezőket.
Az egyetemistákon kívül, segítőszakemberekhez, pedagógusokhoz szól, olyanokhoz, akik számára fontos a kialakulóban levő személyiség egészségvédelme. Ugyanakkor betekintést ad a közösségi megelőzés módszertanába és gyakorlatába, így kutatások megtervezésében is hasznosítható. A szerző gyakorló pszichoterapeuta, a prevenció területén kutatásokat végző egyetemi tanár, a könyv ennek a tapasztalatnak a lenyomatát viseli magán.

Monografia, care servește și ca manual universitar, descrie interdisciplinar, și plasează comportamentul de sănătate în contextul școlii. Prezintă comportamentul de sănătate, comportamentul adictiv, focusat pe consumul de droguri și prevenirea acestuia. Se vorbește despre rolul comunităților locale în protecția sănătății mentale, subliniind factorii protectivi care acționează la nivelul colectivităților.
Cartea este destinată pe lângă studenți și profesioniștilor – asistenți sociali, psihologi, pedagogi – care sunt preocupați de promovarea sănătății și prevenirea consumului de droguri. Se prezintă metodologia prevenției, punând în centrul atenției prevenția prin comunitate. Oferă modele și tehnici de prevenție astfel, are și o contribuție la proiectarea cercetărilor-intervenții. Cartea poartă amprenta experienței bogate a autoarei, ca și psihoterapeut practicant, profesor universitar care efectuează cercetări în domeniul prevenirii.

ISBN: 978-606-37-0433-8

Greutate .43 kg

Fii primul care adaugi o recenzie la „Az iskola szerepe az egészségmegőrzésben”