În stoc (poate fi pre-comandat)

„Să mai citești, să mai aprofundezi, să mai reflectezi”. Acesta a fost îndemnul amical pe care l-am primit din partea regretatului profesor Nicolae Bocșan la sfârșitul unei comunicări susținute în cadrul unei conferințe naționale a masteranzilor și doctoranzilor, organizată la Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, în timpul studiilor doctorale. Îmi amintesc foarte bine că prezentasem cu mare entuziasm o lucrare despre „Doi arhierei români ardeleni în presa de la Leipzig sau istoria Bisericii Ortodoxe ilustrată prin imagini”, temă pe care o consideram inedită sau nefrecventată de niciun istoric român până atunci, prin urmare, vrednică de a trezi interesul și aprecierea unilaterală a colegilor și profesorilor mei.

Mircea-Gheorghe Abrudan

ISBN 978-606-37-1139-8

Greutate .675 kg

Abrudan Mircea-Gheorghe